Zákoník práce
Kontakt | Sitemap
Česká republika

Zákoník práce

Pracovní právo
Informační portál
A A A
Poslední aktualizace: leden 2015r.

Zákoník práce

PÉČE O ZAMĚSTNANCE

HLAVA III Stravování zaměstnanců

§ 236

(1) Zaměstnavatel je povinen umožnit zaměstnancům ve všech směnách stravování; tuto povinnost nemá vůči zaměstnancům vyslaným na pracovní cestu.

(2) Bylo-li to dohodnuto v kolektivní smlouvě nebo stanoveno ve vnitřním předpisu, poskytuje se zaměstnancům stravování; zároveň mohou být dohodnuty nebo stanoveny další podmínky pro vznik práva na toto stravování a výše finančního příspěvku zaměstnavatele, jakož i bližší vymezení okruhu zaměstnanců, kterým se stravování poskytuje, organizace stravování, způsob jeho provádění a financování zaměstnavatelem, nejsou-li tyto záležitosti upraveny pro určený okruh zaměstnavatelů zvláštním právním předpisem75). Tím nejsou dotčeny daňové předpisy.

(3) Bylo-li to dohodnuto v kolektivní smlouvě nebo stanoveno ve vnitřním předpisu, může být cenově zvýhodněné stravování poskytováno

Právní otázky (1):
Zvětšit okno
a
2014-08-31 18:53:47
Odpovědi : 1
dobrý den,zajímá mě když jsem zaměstnaná na dohodu o prac. činnosti,mám nárok na nějakou přestávku na jídlo popř. po kolika hodinách, když dělám 7,5 hod. děkuji A.
Odpovědi (1):
Lucas
2015-01-19 10:20:25
Sice nejsem pravnik, ale vseobecne plati, ze narok na prestavku vznika nejpozdeji po 6 odpracovanych hodinach. Takze ho mate i Vy!
Přidat odpověď
Zeptejte se:
(volitelně, nebude vidět)
Jste člověk
 

Top